Śladami Mistrzów Antoni BAJERLEIN Spotkanie edukacyjno-plenerowe Ostrzeszów, 20–21 marca 2020 r.

Śladami Mistrzów
Antoni BAJERLEIN
Spotkanie edukacyjno-plenerowe
Ostrzeszów, 20–21 marca 2020 r.

W programie spotkania odbędą się:
• multimedialny pokaz dorobku Mistrza z prezentacją biogramu i tekstem krytycznym dotyczącym jego twórczości ze szczególnym uwzględnieniem idiomu lokalnego.
• panel dyskusyjny ilustrujący możliwe do przepracowania przez uczestników istotne motywy lub techniki preferowane przez Mistrza w celu nawiązania twórczego dialogu we własnych pracach z charakterystycznymi elementami jego stylu.
• konsultacje z uczestnikami w formie pomocy merytorycznej i technicznej przy powstawaniu prac.

WBPiCAK przygotowuje 15 października br. w Galerii „U Jezuitów” w Poznaniu główną wystawę festiwalu zatytułowaną „Śladami mistrzów”. Będzie ona prezentować prace współczesne inspirowane twórczością dawnych fotografów. Kuratorem wystawy jest Bogusław Biegowski. Zgodnie z jego pomysłem powinna być ona efektem cyklu spotkań edukacyjno-plenerowych zrealizowanych w tych miejscowościach Województwa Wielkopolskiego, w których w przeszłości żył i tworzył twórca skupiający wokół siebie grono „uczniów”.

https://www.wbp.poznan.pl/fotografia/wielkopolski-festiwal-fotografii-im.-ireneusza-zjezdzalki/v-festiwal/wydarzenia/sladami-mistrzow/ostrzeszow-antoni-bajerlein/

Szczegóły spotkania w Ostrzeszowie:
Grzegorz Kosmala 604619972, Stanisław Kulawiak 605622991 www.wieza1916.pl, e-mail: rod@wieza1916.pl

Prosimy o kontakt członków klubów KOMA i KADR prowadzonych przez Antoniego Bajerleina w Wieruszowie i w Ostrzeszowie!