STARY OSTRZESZÓW NA POCZTÓWKACH I FOTOGRAFIACH

to nowa wystawa w Galerii Ulicznej Stowarzyszenia ROD WIEŻA 1916 na Rynku w Ostrzeszowie. Spośród archiwalnych pocztówek i zdjęć wybraliśmy takie, które przedstawiają wizerunek miasta i ludzi w nim żyjących w I połowie ubiegłego wieku (1900-1945). Wystawa będzie dostępna przez cały sezon turystyczny br., natomiast w II połowie października na uroczystym finisażu przedstawimy publikację zawierającą oprócz ilustracji z wystawy historię miasta Ostrzeszowa autorstwa Stanisława Czernika zamieszczoną w katalogu Regionalnej Wystawy Rolniczo-Przemysłowej Powiatu Kępińskiego w Ostrzeszowie w 1934 roku.

Zarząd Stowarzyszenia Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916 przekazuje specjalne podziękowania dla: Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie, Oficyna Wydawnicza Kulawiak, Studio 6×6, portal Dzieje Ostrzeszowa oraz kolekcjonerów prywatnych (M. Makieła, J. Taylor, D. Wrzalski) za udostępnienie archiwalnych pocztówek i fotografii. Wystawa i katalog „Stary Ostrzeszów na pocztówkach i fotografiach” ze względu na ograniczony rozmiar nie mają charakteru albumu pocztówek o mieście Ostrzeszowie.

Opracowanie graficzne i merytoryczne: Grzegorz Kosmala, Stanisław Kulawiak, Ostrzeszów 2022

Zadanie publiczne „Stary Ostrzeszów na pocztówkach i fotografiach” jest współfinansowane ze środków Miasta i Gminy Ostrzeszów.