MOJE MIEJSCE, MÓJ CZAS – OSTRZESZÓW 2021 – FINAŁ – 28 MAJA 2021 R.

PROTOKÓŁ JURY KONKURSU

Decyzja jury w składzie:
Stanisław Kulawiak – artysta fotografik, wiceprezes ds. artystycznych Okręgu Dolnośląskiego ZPAF
Władysław Nielipiński – główny instruktor ds. amatorskiego ruchu artystycznego – fotografia w WBPiCAK w Poznaniu
Mirosława Rzepecka – kierownik Muzeum Regionalnego w Ostrzeszowie
Krzysztof Szymoniak – pisarz, eseista, fotograf, medioznawca, nauczyciel akademicki (UAM w Poznaniu) – przewodniczący

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE
I nagroda: Michalina Skorupska (Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną) – cykle Fraktale, Miniature World Project
II nagroda: Mikołaj Ciemny (Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną) – fragment cyklu Stary młyn
III nagroda: Piotr Maciejewski (Szkoła Podstawowa w Szklarce Przygodzickiej) – reportaż Wożenie drewna

Wyróżnienia:
Julia Mądra (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Ostrzeszowie) – fragment cyklu Bajkowa przygoda
Krzysztof Hudzik (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie) – Aresa, Podkowa, Relaks
Ada Baranowska (Szkoła Podstawowa nr 22 im. Adama Tytusa Działyńskiego w Poznaniu) – fragment cyklu Ścieżka rowerowa

Dyplomy WBPiCAK:
Aleksandra Jończak (Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną) – Jak motyle
Nikola Banasiak (Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną) – Kolejka kropli

KATEGORIA – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
I nagroda: Piotr Kosmala (Zespół Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie) – cykle Night city, Malunki i szkice dronowe, Humory starego pomostu
II nagroda: Laura Schumacher (Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie im. Powstańców Wielkopolskich) – cykl Podobna różnorodność
III nagroda: Nikola Dziewięcka (Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie im. Powstańców Wielkopolskich) – Liście w błękicie

Wyróżnienia:
Dawid Hyłka (Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie im. Powstańców Wielkopolskich) – tryptyk Lodowe skały
Kornelia Mazurkiewicz (Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie im. Powstańców Wielkopolskich) – dyptyk Taniec
Kornelia Kozłowska (Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie im. Powstańców Wielkopolskich) – fragment cyklu Zawsze w górę

Dyplomy WBPiCAK:
Oliwia Garczyk (Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie im. Powstańców Wielkopolskich) – Przez dziurę
Julia Kubiś (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie) – Portret 3.1

Zapraszamy na wystawę pokonkursową do Galerii Ostrzeszowskiego Centrum Kultury do dnia 25 czerwca br.

Zdjęcia z finału: Grzegorz Kosmala